Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Przewodnik po internetowych porównywarkach ubezpieczeń – co powinieneś wiedzieć?

11 lipca, 2020Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Różne towarzystwa ubezpieczeniowe oferują tę samą usługę, np polisa OC i AC samochodu, w zróżnicowanych cenach. Często jako klienci nawet nie zdajemy sobie w ogóle sprawy, jak bardzo rozbieżne są kwoty takich składek. Jak dużo możemy przepłacić za ubezpieczenie OC i AC, korzystając z oferty tylko jednego towarzystwa, do którego jesteśmy od dawna przyzwyczajeni? W ostatnich latach powstało wiele internetowych porównywarek ubezpieczeń, które oferują sprawdzenie wysokości składki nawet w kilkudziesięciu różnych firmach. W bieżącym artykule omówimy działanie trzech wybranych porównywarek: portali online takich jak Mfind. Rankomat oraz YouSave. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Zapraszamy do lektury!

Serwis mFind.pl – porównaj stawki OC i  AC

Sprawdzając informacje w KRS Online na temat spółki MFIND sp. z o.o., dowiadujemy się, że przedsiębiorstwo zostało założone w grudniu 2013 roku, mając już sporą konkurencję na rynku porównywarek OC i AC. Podstrona mfind.pl „O nas” podaje, że serwis jest przyjazny klientom, co potwierdzają pozytywne komentarze i opinie z portalu Opineo. Dodatkowo, serwis szczyci się zdobyciem nagrody „Ekomers 2016” w kategorii “Najbardziej ludzka strategia social media”. Serwis zawiera  standardową porównywarkę cen ubezpieczeń samochodowych OC i AC w aż 76 wariantach, w kilkunastu towarzystwach ubezpieczeniowych. Mfind.pl oferuje także profesjonalne porady w ramach projektu „Akademia Mfind”. 

Porównywarka Mfind.pl – wyśmienite user experience

Korzystanie z serwisu jest bardzo z uwagi na prosty w obsłudze formularz – kalkulator OC i AC. Twórcy formularza pomyśleli o wszystkich niuansach związanych z danym autem, jaki i jego właścicielem. Wystarczy najzwyczajniej w świecie uzupełnić wszystkie pola kwestionariusza, a broker ubezpieczeniowy mfind.pl oddzwoni z ofertą szytą na miarę. Ponadto, za pośrednictwem portalu można również wykupić inne rodzaje polis, np. ubezpieczenie nieruchomości, ubezpieczenia zdrowotne oraz polisy dla wyjeżdżających za granicę (turystyczne).

Porównywarka OC i AC – Rankomat

Rankomat.pl to pierwsza i najstarsza z porównywarek na naszym rodzimym rynku: w 2008 portal był serwisem z informacjami i poradami z rynku ubezpieczeń, natomiast rok później uruchomiono na stronie przystępny w obsłudze kalkulator OC i AC. Zakres ubezpieczeń, jakie można zakupić za pośrednictwem portalu jest podobny, jak w przypadku Mfind – ubezpieczenie OC i AC samochodu, ubezpieczenia nieruchomości, oraz ubezpieczenia zdrowotne i turystyczne. Od 2015 roku serwis zmienił właściciela, wykupiła go niemiecka grupa Bauer Media (właściciel znanej nam wszystkim grupy Interia.pl). 

Kompleksowa oferta z zakresu ubezpieczeń samochodowych, jakie oferuje klientom porównywarka Rankomat.pl, obejmuje: 
– OC
– AC/AC mini
– Assistance
– NNW

Rankomat.pl – dalszy rozwój usług i serwisów – najnowsze informacje

W latach 2014-2015 pojawiły się nowe strony, działające w zakresie przedsięwzięcia, jaki jest portal Rankomat.pl – są to trzy kolejne serwisy. Strona Komorkomat.pl porównuje modele aparatów telefonicznych i oferty operatorów telefonii GSM, portal Finanse.rankomat.pl – bierze na tapetę rozmaite produkty bankowe, przede wszystkim z zakresu oszczędzania i inwestowania, zaś Sowafinansowa.pl to porównywarka produktów bankowych, takich jak np. kredyty oraz pożyczek pozabankowych.

YouSave.pl – więcej niż porównywarka ubezpieczeń – informacje

Portal YouSave.pl jest wszechstronnym serwisem internetowym, poświęconym tematyce zarówno oszczędzania na różnorakie sposoby, jak i kredytów oraz pożyczek, w tym produktów pozabankowych. Oczywiście jednym z najchętniej wybieranych w serwisie modułów jest wszechstronna porównywarka ubezpieczeń OC i AC, przy czym YouSave korzysta z widgeta opracowanego przez web developerów portalu Rankomat. W przeciwieństwie do pozostałych dwoch serwisów, za pośrednictwem YouSave nie wykupimy ubezpieczenia nieruchomości, zdrowotnego, czy też polisy turystycznej.

Kalkulator ubezpieczeń samochodowych YouSave.pl – jak to działa?

Narzędzie, jakie udostępnia użytkownikom portal YouSave, porównuje oferty polis takich jak OC i AC aż u 12 różnych ubezpieczycieli; jest to w sumie aż 67 różnych produktów ubezpieczeniowych. YouSave promuje się hasłem „Oszczędź nawet 50% na polisie”.

Słowem podsumowania: jeśli chcemy wykupić jak najtańsze ubezpieczenie samochodowe, możemy skorzystać z portali, które zawierają w sobie porównywarki ubezpieczeń. Nie ruszając się z własnego fotela, w 100% bezstresowo wypełniamy formularz, a brokerzy ubezpieczeniowi oddzwonią do nas w dogodnej chwili z optymalną propozycją ubezpieczenia OC i AC.

Powiązanie wpisy

Decyzja podjęta – chcesz wziąć kredyt. Przed Tobą kilka ważnych wyborów. Bank? Firma pożyczkowa? Kredyt czy pożyczka? Dowiedz się, gdzie najlepiej wziąć kredyt i na co zwrócić uwagę.

Kilka lat temu zdecydowałeś się na kredyt hipoteczny, głównie z uwagi na ówczesne zerowe stopy procentowe i niskie raty? Od pewnego czasu jednak raty kredytu gwałtownie wzrosły, w związku z czym zastanawiasz się nad możliwymi rozwiązaniami?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top