Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Różnice w cenach OC – skąd się biorą?

18 sierpnia, 2021Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Rosnące stawki OC spędzają Ci sen z powiek? Nic dziwnego – w niektórych przypadkach cena obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego może przekroczyć nawet 2000 złotych, a różnice w cenach polis sięgają kilkuset złotych. Należy pamiętać o tym, że zakres OC jest zawsze taki sam – skąd wobec tego biorą się tak duże różnice w cenach? I przede wszystkim – w jaki sposób znaleźć najtańsze OC? 

Skąd biorą się różnice w cenach OC?

Ubezpieczenie OC w Polsce jest obowiązkowe dla wszystkich kierowców. Co ciekawe, zawsze ma ono identyczny zakres – tak naprawdę celem OC jest ochrona innych użytkowników dróg. Zakres ochrony. I choć sytuacje, w których działa OC są ściśle określone, sama cena ubezpieczenia nie jest już w żaden sposób regulowana. W efekcie towarzystwa ubezpieczeniowe tworzą swoje własne systemy wyliczania wysokości ubezpieczenia – stąd wynikają ogromne różnice w cenach, które w skrajnych przypadkach mogą sięgać nawet dwóch tysięcy złotych. 

Jakie czynniki wpływają na wysokość ubezpieczenia? 

Na cenę OC wpływa wiele czynników, dotyczących zarówno samego pojazdu, jak i kierowcy. Istotny jest tutaj wiek, okres posiadania prawa jazdy, miejsce zamieszkania, a nawet wykonywany zawód. Jeśli chodzi o pojazd, towarzystwa ubezpieczeniowe uwzględniają jego markę, model, pojemność silnika, planowany przebieg, miejsce parkowania samochodu w nocy i wiele innych czynników. Istotne znaczenie mają również posiadane przez kierowców zniżki lub zwyżki OC. Im więcej zniżek posiada dana osoba, tym niższa będzie cena ubezpieczenia. 

Na podstawie powyższych czynników oceniane jest ryzyko wystąpienia szkody. Pomimo tego, że każdy ubezpieczyciel otrzymuje te same dane, analizuje je w różny sposób, a pojedynczym kwestiom przypisuje różną wagę. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe mogą oferować tańsze OC osobom, które mają dwójkę dzieci lub takim, którzy wykonują określony zawód. Efekt jest taki, że choć produkt końcowy, czyli ubezpieczenie OC, jest zawsze taki sam, różnice w cenach bywają naprawdę duże. 

Co zrobić, aby nie przepłacać za OC? 

Biorąc pod uwagę fakt, iż zakres ubezpieczenia OC jest zawsze identyczny, nie istnieje żaden powód, dla którego warto przepłacać – tym bardziej, że różnice w cenach OC w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych mogą być naprawdę znaczące. Istnieje prosty sposób na znalezienie najtańszego OC – wystarczy wykorzystać porównywarkę ubezpieczeniową. Pozwala ona na uzyskanie bezpłatnego dostępu do ofert wielu różnych towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu. Co bardzo ważne, oferty te są spersonalizowane – wystarczy podać najważniejsze dane, dotyczące kierowcy i pojazdu, aby otrzymać listę ofert OC od różnych firm. W  ten sposób można uniknąć konieczność czasochłonnego poszukiwania ofert na stronach ubezpieczycieli oraz spotkań z agentami. 

Mubi.pl to porównywarka ubezpieczeniowa, która powstała z myślą o kierowcach, chcących zaoszczędzić na OC – a raczej tych, którzy nie chcą za nie przepłacać. Wystarczy kilka minut, aby uzyskać analizę ofert ubezpieczeniowych, dostosowanych do potrzeb danego kierowcy. Co ważne, mubi.pl nie tylko umożliwia skorzystanie z wygodnego kalkulatora OC, ale też zapewnia bezpłatny kontakt z ekspertami, którzy służą pomocą w znalezieniu najlepszej oferty lub w porównaniu ofert poszczególnych ubezpieczycieli. Dzięki porównywarce OC można w kilka minut znaleźć najtańsze ubezpieczenie lub po prostu upewnić się, czy posiadana obecnie polisa nie jest zbyt droga. Skoro produkt jest identyczny, po co płacić za niego więcej, niż jest to konieczne?

Zapomnij o różnicach w cenach OC i znajdź najtańsze ubezpieczenie!

Niezależnie od tego, czy Twoje OC wygasa lada moment, czy po prostu chcesz upewnić się, że nie przepłacasz za ubezpieczenie, warto trzymać rękę na pulsie. Kalkulator OC to dobry sposób na monitorowanie, jak wyglądają ceny OC oraz wygodna metoda poszukiwania nowego ubezpieczenia. Znalezienie taniego OC nie musi być trudne – wystarczy zajrzeć na Mubi i poznać ceny w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych, aby uchronić się przed zbędnym – często zbyt wysokim – wydatkiem. 

Powiązanie wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top