Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Tylko 3 kroki dzielą Cię od taniego OC. Poznaj porównywarkę ubezpieczeń!

18 sierpnia, 2021Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Już niebawem kończy się Twoje OC? Przed Tobą zakup kolejnego ubezpieczenia? Tym razem bardzo zależy Ci na tym, aby nie przepłacić i znaleźć naprawdę tanie OC? Dzielą Cię od tego tylko 3 kroki! Dowiedz się, co możesz zrobić, aby tegoroczne ubezpieczenie samochodu nie nadwyrężyło Twojego domowego budżetu. Porównywarka ubezpieczeń to tylko jeden ze sposobów. 

Co wpływa na cenę ubezpieczenia?

Większość kierowców dobrze wie, jakie czynniki wpływają na cenę obowiązkowego OC. Okazuje się jednak, że niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe potrafią pod tym względem nieźle zaskoczyć. Podstawowe czynniki, mające wpływ na składkę, to między innymi wiek kierowcy, płeć, miejsce zamieszkania, bezszkodowość jazdy czy spowodowane stłuczki, a także marka i model samochodu czy pojemność silnika. 

Zdarza się jednak, że firmy ubezpieczeniowe uwzględniają dodatkowe czynniki, na przykład zawód kierowcy. Dla przykładu dentysta może liczyć na niższe ceny OC niż na przykład osoba, która jest DJ-em w klubie nocnym. Dlaczego? W oczach firmy ubezpieczeniowej osoby, wykonujące niektóre zawody, mają mniejszą skłonność do ryzyka. 

Innym przykładem może być kolor samochodu. Jeżeli jeździsz czerwonym lub żółtym autem, możesz zapłacić za OC więcej, niż posiadacz takiego samego auta w kolorze srebrnym. Podejście firm ubezpieczeniowych jest tutaj takie samo jak w przypadku zawodu – mniejsza skłonność do szybkiej jazdy to mniejsze ryzyko spowodowania wypadku. 

Jak znaleźć najtańsze OC? 

Choć z niektórymi elementami, uwzględnionymi przez towarzystwa ubezpieczeniowe, można polemizować, warto skupić się na czymś innym. Co zrobić, aby maksymalnie obniżyć cenę ubezpieczenia i znaleźć najtańsze OC? Pora, abyś poznał sprawdzone i naprawdę skuteczne sposoby. 

Bezszkodowa jazda

Z pewnością fakt, że bezszkodowa jazda wpływa na cenę OC, nie jest dla Ciebie zaskoczeniem – szczególnie jeśli dotychczas udało Ci się zgromadzić 50 lub 60% procent zniżek OC. Niestety, czasem wystarczy chwila nieuwagi, aby zniżki, na które pracowałeś przez lata, przepadły. Nie ulega wątpliwości – bezpieczna jazda to czynnik, który działa na Twoją korzyść i powoduje, że firmy ubezpieczeniowe chętniej oferują Ci tanie OC. Jeśli natomiast jesteś kierowcą, który ma na koncie kilka spowodowanych stłuczek, cóż… sam wiesz, że OC nie należy do najtańszych. 

Niezależnie od tego, jakim kierowcą jesteś, doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie może być ochrona zniżek. Obecnie coraz więcej firm ubezpieczeniowych oferuje taką możliwość – wystarczy drobna dopłata. Co zyskujesz? Jeżeli masz już 50% zniżek, nawet jeśli spowodujesz drobną stłuczkę, nie stracisz ich. Jeśli natomiast dopiero zdobywasz doświadczenie za kierownicą, możesz już gromadzić zniżki – jeśli przypadkiem spowodujesz stłuczkę, zniżki w dalszym ciągu będą gromadzone na Twoim koncie. W ten sposób będziesz mógł cieszyć się naprawdę tanim ubezpieczeniem – bez ryzyka utraty zniżek.

Bezpieczne auto 

Dla wielu kierowców to temat-rzeka. Jakie auto rzeczywiście jest bezpieczne? Czy rodzinny SUV zagwarantuje większe bezpieczeństwo w razie wypadku, niż na przykład kompaktowy auto miejskie? Choć na ten temat można dyskutować godzinami, towarzystwa ubezpieczeniowe mają swoją własną politykę, dotyczącą samochodów. Właśnie z tego powodu składka OC dla tego samego kierowcy może tak znacząco się różnić w przypadku różnych samochodów. 

Na wysokość ceny OC wpływa między innymi pojemność silnika – im jest mniejszy, tym cena OC będzie niższa. To ważna informacja dla młodych kierowców, którzy nie chcą płacić zbyt dużo za OC. Z kolei szybkie, sportowe samochody wiążą się z reguły z bardzo drogim OC. Dlaczego? Otóż firmy ubezpieczeniowe zakładają, że takie auto wręcz zachęca do szybkie jazdy – a co za tym idzie, wzrasta ryzyko spowodowania wypadku. Jeśli na dodatek samochód jest czerwony, cena może podskoczyć. Co zatem zrobić, aby znaleźć tanie OC? Rozważnie wybrać samochód – tak, aby firma ubezpieczeniowa nie miała wątpliwości, że będziesz jeździć ostrożnie i zgodnie z przepisami. 

Porównywarka ubezpieczeń 

Porównywarka ubezpieczeń to w ostatnich latach prawdziwy hit wśród kierowców. Nic dziwnego – to proste narzędzie pozwala na spore oszczędności przy zakupie OC. Jak to działa? Przykładem może być porównywarka ubezpieczeń punkta.pl. Wystarczy, że wypełnisz prosty formularz na stronie internetowej. Po chwili otrzymasz przejrzyste zestawienie cen OC w różnych firmach ubezpieczeniowych. Kiedy już wybierzesz to, które jest najbardziej korzystne dla Ciebie, może dokonać zakupu. I to wszystko bez wychodzenia z domu. 

Jeśli będziesz miał problem z wypełnieniem formularza czy z zakupem ubezpieczenia, możesz skorzystać z bezpłatnej pomocy doradców.

Nie da się ukryć – obowiązek corocznego zakupu OC może być sporym obciążeniem dla domowego budżetu. Warto jednak pamiętać, że zakres OC jest zawsze taki sam, a różnice w cenach potrafią przekraczać nawet 1500 złotych. Z pewnością nie chcesz tak bardzo przepłacać za identyczny produkt – właśnie dlatego nasze sposoby na tanie OC mogą Ci się przydać. Zacznij od skorzystania z porównywarki ubezpieczeń – być może okaże się, że znajdzie ona dla Ciebie tak tanie OC, że będziesz naprawdę zaskoczony, a inne metody nie będą już potrzebne?

Powiązanie wpisy

Od pewnego czasu zastanawiasz się nad zakupem nowego auta? Znalazłeś świetną okazją – samochód demonstracyjny w dobrej cenie? Dowiedz się, czy warto zdecydować się na takie auto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top