Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Ubezpieczenia dla biegaczy – bezpiecznie do celu!

18 czerwca, 2020Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Całkiem niedawno rozpocząłeś swoją przygodę z bieganiem, a teraz jest to Twoja największa pasja? A może biegasz już od dłuższego czasu i ani myślisz zwolnić? Bieganie to nie tylko świetny sposób na aktywne spędzenie czasu i zadbanie o swoją formę, ale też doskonały sposób na oderwanie się od codzienności. Żadna inna aktywność fizyczna nie pozwala na wydzielanie tak ogromnej ilości hormonu szczęścia, a dobre samopoczucie utrzymuje się przez cały czas! Jeśli kochasz biegać, koniecznie zadbaj o ubezpieczenie dla biegaczy. Dzięki niemu będziesz mógł poczuć się jeszcze pewniej i bezpieczniej! 

Ubezpieczenia dla biegaczy – dlaczego warto?

Ubezpieczenie dla biegaczy to coraz bardziej popularny rodzaj polisy. Nic dziwnego – aktywność fizyczna dla wielu z nas staje się dzisiaj istotnym elementem codzienności, a regularne treningi pozwalają na zachowanie dobrej formy nie tylko fizycznej, ale też psychicznej. Szczupła sylwetka, wysportowane, umięśnione ciało, dobra kondycja – wszystko to sprawia, że motywacja do biegania nie słabnie. 

Niestety, według opinii ortopedów, bieganie jest jednym z najbardziej kontuzyjnych spotów. Niektórzy lekarze uważają nawet, że aby biegać, trzeba być idealnie zdrowym. Trudno się temu dziwić – podczas biegania nasze kolana dostają w kość, a mięśnie muszą włożyć naprawdę sporo wysiłku w to, abyśmy mogli dobiec do celu – i wrócić do domu! W takiej sytuacji ubezpieczenie dla biegaczy wydaje się być naprawdę dobrym pomysłem. Powodów, dla których warto zdecydować się na ubezpieczenia dla biegaczy, jest o wiele więcej. 

Chyba każda osoba, która regularnie biega, zna taką sytuację – biegniesz przed siebie, kiedy nagłe jeden niefortunny krok sprawia, że kostka się wykrzywia, a w całej nodze pojawia się silny ból. Nawet jeśli nie jest skręcona (całe szczęście!), to i tak na kilka dni trzeba zapomnieć o treningach. Wielu biegaczom zdarzają się również drobne potknięcia i upadki – i to dosłownie. Dotyczy to szczególnie tych osób, które biegają po trudnym terenie, na przykład po lasach, gdzie w wielu miejscach czyhają na nich korzenie drzew i inne przeszkody. Nie warto ryzykować – lepiej wykupić ubezpieczenie dla biegaczy i cieszyć się pełnym spokojem w czasie treningów. 

Jak wybrać najlepszą polisę?

Wybór polisy ubezpieczeniowej dla biegaczy nie jest łatwym zadaniem. Po pierwsze, niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe nadal nie mają jej w ofercie. Po drugie, tego typu ubezpieczenia mogą znacząco różnić się pod względem zakresu, a co za tym idzie, także ceny. Z tego powodu przed podjęciem decyzji warto dokładnie przyjrzeć się różnym ofertom, aby wybrać tę, która jednocześnie będzie najlepiej dopasowana do potrzeb i oczekiwań danej osoby, a także będzie najbardziej korzystna cenowo.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru ubezpieczenia dla biegaczy? 

  • zwrot kosztów rehabilitacji – może być potrzebna, jeśli nabawisz się poważnej kontuzji. Często koszt profesjonalnej rehabilitacji może być bardzo wysoki, dlatego taka polisa sprawdzi się idealnie,
  • zakres ochrony – dokładnie zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, abyś dokładnie wiedział, w jakich sytuacjach możesz liczyć na odszkodowanie. Pamiętaj im szerszy zakres ubezpieczenia dla biegaczy, tym lepiej,
  • wygodny zakup – upewnij się, czy zakupu ubezpieczenia dla biegaczy możesz dokonać online. W ten sposób zaoszczędzić sporo czasu, który będziesz mógł wykorzystać na… bieganie, oczywiście!
  • możliwość uzyskania zwrotu za wpisowe do zawodów – startujesz w zawodach, jednak zdarza się, że pomimo wpłacenia wpisowego nie możesz w nich uczestniczyć? Dzięki dobremu ubezpieczeniu możesz liczyć na zwrot kosztów nawet do kilkuset złotych!
  • możliwość zapłaty w ratach – idealna opcja dla osób, które chcą rozłożyć sobie płatność za ubezpieczenie dla biegających na kilka miesięcy. 

Polisa dla biegających to najlepsze zabezpieczenie na wypadek kontuzji – niezależnie od tego, czy biegasz, aby pozbyć się zbędnych kilogramów, czy też regularnie startujesz w zawodach. Warto wykupić polisę jeszcze przed bieganiem, aby w razie kontuzji móc liczyć na pełne wsparcie i odpowiednie odszkodowanie. 

Biegasz? Ubezpiecz się, bo warto!

Bieganie to coraz bardziej popularny sport – nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Ten rodzaj aktywności ma mnóstwo zalet, jednak zdarza się, że jest niebezpieczny. Podczas biegu bardzo łatwo o kontuzję, która może wymagać leczenia i rehabilitacji – a przecież każdemu zależy, aby jak najszybciej wrócić do ukochanego biegania. Jeśli Ty również należysz do grona osób, które uwielbiają poczucie wolności, jakie daje bieg, koniecznie wykup ubezpieczenie dla biegaczy. 

Wśród doświadczonych biegaczy największym uznaniem cieszy się ubezpieczenie dla biegaczy Run&Fun. Spełnia ono wszystkie najważniejsze warunki, zapewnia bardzo szeroką ochronę, a jego cena jest zaskakująco korzystna. Co ważne, możesz dokonać zakupu online i rozłożyć go na raty, a jeśli z jakiegoś powodu nie będziesz mógł uczestniczyć w zawodach biegowych, w ramach ubezpieczenia dla biegaczy Run&Fun otrzymasz zwrot kosztów. Brzmi dobrze? A zatem wykup polisę jeszcze przed kolejnym biegiem i zapewnij sobie poczucie bezpieczeństwa – i wolności, bo przecież za to kochasz bieganie!

Powiązanie wpisy

bowiązkowe ubezpieczenie samochodu wielu kierowców spędza sen z powiek, i to już na długo przed dniem, w którym trzeba opłacić składkę. W wielu przypadkach taka polisa jest naprawdę dużym obciążeniem dla portfela i bardzo nadwyręża domowy budżet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top