Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Ubezpieczenie dzieł sztuki

6 marca, 2020Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Chyba każdy właściciel dzieła sztuki spędził kiedyś bezsenną noc, bojąc się o swoje dzieła. Dlatego najlepiej jest ubezpieczyć wszelkie przedmioty, które mają choćby kolekcjonerską wartość. Kto powinien wykupić ubezpieczenie dzieł sztuki i na czym ono polega?

Ubezpieczenie dzieł sztuki – kto powinien je wykupić?

Ubezpieczenie dzieł sztuki PZU jest skierowane przede wszystkim do dyrekcji muzeów oraz galerii, ale nie tylko do nich. Możesz wykupić takie ubezpieczenie, jeżeli posiadasz jakiekolwiek cenne przedmioty mające wartość kolekcjonerską. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, a swoje wyroby i kolekcje prezentujesz na targach czy wystawach, także możesz wykupić takie ubezpieczenie.

Jeżeli jesteś właścicielem albo dyrektorem galerii, najlepiej będzie wykupić ubezpieczenie, które będzie obowiązywało przez cały czas. Natomiast przedsiębiorcy wystawiający swoje towary na targach mogą uznać za bardziej przydatne ubezpieczenie obejmujące wybrane etapy, takie jak przewóz, prezentacja czy transport powrotny.

Od czego możesz ubezpieczyć swoje przedmioty?

Przedmioty cenne możesz ubezpieczyć od ognia i innych żywiołów, zarówno podczas składowania, jak i ekspozycji. Czy więc wybuchnie pożar, czy też eksponaty ulegną zniszczeniu w wyniku wiatru lub też gradu, zostanie ci wypłacone odszkodowanie.

Cennym przedmiotom oraz eksponatom może grozić kradzież. Czy dojdzie do włamania do Twojego domu lub galerii, czy też do rabunek podczas ich wystawiania, takie kradzieże powodują ogromne straty finansowe. Na szczęście cenne przedmioty i dzieła sztuki mogą również być objęte ubezpieczeniem od kradzieży z włamaniem, a także od rabunku. Takie ubezpieczenie chroni dzieła sztuki czy towary zarówno podczas składowania, jak i ekspozycji.

Czego nie obejmuje ubezpieczenie dzieł sztuki?

Pamiętaj, że wiele towarzystw ubezpieczeniowych nie obejmuje ochroną uszkodzeń powstałych podczas intencjonalnego działania na przedmiot. Jakie to działania? Zalicza się do nich czyszczenie, wyjmowanie z ram, konserwacja, a także tworzenie reprodukcji. Dowiedz się więc u ubezpieczyciela, czy Twoje ubezpieczenie dzieł sztuki obejmuje takie działania. Jeżeli ich nie obejmuje, podejmuj wszelkie tego typu działania z wielką ostrożnością.

Powiązanie wpisy

Wielu czytelników poszukuje rozwiązań mogących pomóc im w trudniejszej sytuacji życiowej.

Od pewnego czasu zastanawiasz się nad całkowitą przemianą aranżacji swojego domu? A może chcesz wprowadzić drobne zmiany, które pozwolą na osiągnięcie spektakularnego efektu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top