Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Ubezpieczenie nieruchomości – dlaczego jest tak ważne?

22 lutego, 2022Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Zakup własnego mieszkania to jeden z najważniejszych momentów w życiu. Po kilku latach oszczędzania i ewentualnym wsparciu się kredytem w końcu możesz cieszyć się własnym, wymarzonym mieszkaniem! A może w końcu udało Ci się wybudować lub kupić piękny dom w spokojnej okolicy? Nieważne, właścicielem jakiej nieruchomości jesteś – koniecznie zadbaj o jej odpowiednie zabezpieczenie. Sprawdź, dlaczego ubezpieczenie nieruchomości jest tak ważne!

Mieszkanie w bloku – niezbędne ubezpieczenie nieruchomości

Ubezpieczenie mieszkania w bloku staje się coraz bardziej popularnym i cenionym rozwiązanie,. Nic dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na zakup tego typu polisy – w końcu mieszkanie w bloku jest narażone na szereg zagrożeń. Co może się stać? Mieszkanie może ulec całkowitemu lub częściowemu zniszczeniu na skutek pożaru, zalania, a nawet wskutek warunków atmosferycznych, jak bardzo gwałtowna burza czy nawałnica. Kiedy dojdzie do uszkodzenia mieszkania, jego wyremontowanie może być bardzo czasochłonne i… drogie! Nie warto ryzykować – o wiele lepiej zadbać o odpowiednie ubezpieczenie nieruchomości. W razie wypadku będziesz mógł liczyć na odszkodowanie, które pozwoli Ci na pokrycie kosztów remontu i na przywrócenie nieruchomości do stanu sprzed wypadku. 

Ubezpieczenie domu jest konieczne!

O ile w przypadku mieszkania w bloku ubezpieczenie nieruchomości jest bardzo dobrym rozwiązaniem, o tyle w przypadku domu polisa jest wręcz niezbędna! Powodem tego jest oczywiście bardzo duża wartość nieruchomości – suma wartości ziemi oraz budynków może sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych. Warto wiedzieć, że w przypadku domu również może dojść do nieszczęść, takich jak zalanie, pożar czy uszkodzenie przez gwałtowne opady. Remont domu jest o wiele bardziej kosztowny, co może znacznie nadwyrężyć domowy budżet. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zakup ubezpieczenia nieruchomości – tym bardziej, że w wielu przypadkach ceny takiej polisy mogą być naprawdę bardzo korzystne. 

Ubezpieczenie mieszkania na kredyt to Twój obowiązek

Kolejną kwestią, o której warto wspomnieć, jest konieczność ubezpieczenia mieszkania na kredyt. Dlaczego kredytobiorca jest zobowiązany do zakupu odpowiedniej polisy? Otóż przed spłacenie całości kredytu to bank jest właścicielem mieszkania – w razie jego uszkodzenia, na przykład na skutek pożaru, zarówno bank, jak i kredytobiorca będą stratni. Co istotne, konieczna będzie dalsza spłata kredytu – nawet jeśli nieruchomość zostanie doszczętnie zniszczona. Nic więc dziwnego, że ubezpieczenie nieruchomości na kredyt jest obowiązkowe w każdym przypadku. Warto pamiętać, że w przypadku powstania szkody pieniądze z ubezpieczenia powędrują do banku, w  którym był wzięty kredyt, a nie do osoby, która kupiła mieszkanie i z niego korzysta. Choć w wielu przypadkach budzi to wątpliwości, jest to standardowa i powszechnie stosowana procedura. Suma ubezpieczenia nieruchomości powinna być nie mniejsza niż kwota kredytu – w ten sposób kredytobiorca i bank są całkowicie zabezpieczone na wypadek zniszczenia lub uszkodzenia nieruchomości.

Powiązanie wpisy

Numer konta bankowego to unikalny identyfikator przypisany do konta w banku. Jest to ciąg cyfr, który pozwala na jednoznaczne zidentyfikowanie konta i dokonywanie transakcji finansowych. W zależności od kraju i systemu bankowego, numer konta może mieć różną długość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top