Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Ubezpieczenie turystyczne – jak znaleźć to najlepsze?

20 sierpnia, 2021Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Planujesz podróż, a może regularnie wyjeżdżasz za granicę i chcesz zapewnić sobie jak najlepszą ochronę? Nieważne, czy za granicą spędzisz tylko kilka dni, czy też wyjeżdżasz na dłużej, koniecznie zadbaj o odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Sprawdź, jak wybrać to najlepsze i na co zwrócić uwagę przy jego poszukiwaniach. 

Jaki jest zakres ochrony?

Przed zakupem ubezpieczenia turystycznego dokładnie zapoznaj się z OWU, czyli Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Znajdziesz tam wszystkie najważniejsze informacje, m.in. te dotyczące zakresu ochrony. Jedną z kluczowych rzeczy są koszty leczenia za granicą. Im lepszy jest zakres ochrony, tym bardziej bezpiecznie możesz czuć się w czasie podróży. Suma gwarantowana na terenie Unii Europejskiej nie powinna być niższa, niż 30 000 EUR, a poza UE – 40 000 do 50 000 EUR. Koniecznie sprawdź, jakie są koszty leczenia w kraju, do którego się wybierasz. W niektórych państwach, na przykład w USA, ceny wizyty u lekarza czy leczenia są bardzo wysokie, dlatego warto kupić ubezpieczenie turystyczne o jak najwyższej sumie gwarantowanej. 

Ubezpieczenie NNW za granicą

Z pewnością nie planujesz, że w czasie wyjazdu za granicę spotka Cię jakiś wypadek, na przykład złamanie nogi. Jeśli jednak do tego dojdzie, będziesz potrzebować szybkiej pomocy lekarza – a za tę z całą pewnością nie będziesz chciał płacić z własnej kieszeni. Posiadając ubezpieczenie turystyczne będziesz miał pewność, że to towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje koszty leczenia. Podczas poszukiwania najlepszego ubezpieczenia turystycznego koniecznie zadbaj o NNW i sprawdź, jaka jest kwota ubezpieczenia. Im jest wyższa, tym lepsze odszkodowanie otrzymasz – a koszty leczenia w niektórych krajach potrafią być zaskakująco wysokie. 

OC w życiu prywatnym podczas urlopu

Obawiasz się, że w czasie rodzinnego wyjazdu do Grecji Twój 3-letni syn może uszkodzić aparat fotograficzny innego turysty, a pies może zniszczyć czyjeś mienie? Rozwiązaniem może być odszkodowanie OC w życiu prywatnym – tym bardziej, że tego typu sytuacje najbardziej lubią zdarzać się wtedy, gdy najmniej tego oczekujemy. Takie OC zapewni pełną ochronę w momencie, kiedy to Ty spowodujesz szkodę lub gdy doprowadzi do niej któreś z Twoich małych dzieci, a nawet zwierzak. Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym nie jest bardzo drogie, dlatego warto dokupić je do polisy turystycznej, aby zapewnić sobie pełen spokój na czas trwania urlopu. Pamiętaj, że OC w życiu prywatnym warto kupić również na czas wyjazdu służbowego! 

Ubezpieczenie turystyczne może być bardzo tanie!

Jeśli kupujesz ubezpieczenie turystyczne po raz pierwszy, na pewno zdziwi Cię, jak niska potrafi być jego cena. W wielu przypadkach taka polisa kosztuje tylko… kilka złotych za dzień! Oczywiście dobrym rozwiązaniem będzie poszukiwanie najlepszego ubezpieczenia turystycznego, które będzie połączeniem dobrej ceny i jak najszerszej ochrony. Nie warto jednak oszczędzać – skoro polisa nie kosztuje dużo, warto dokupić np. dodatkowe ubezpieczenie bagażu. W ten sposób zagwarantujesz sobie pełen spokój ducha i bezpieczeństwa na czas całego wyjazdu.

Powiązanie wpisy

Alert BIK to usługa, która pozwala na otrzymywanie powiadomień o zmianach w raporcie kredytowym, takich jak nowe zobowiązania lub opóźnienia w spłacie kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top