Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Złomowanie czy skup samochodów?

9 maja, 2022Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Masz samochód, z którego już nie będziesz korzystać, ponieważ jego stan techniczny na to nie pozwala? W takim przypadku jedyne, co pozostaje, to jego kasacja, czyli złomowanie. Warto jednak pamiętać, że nie jest to jedyne rozwiązanie ? drugim jest skup samochodów za gotówkę. Co wybrać?

Przede wszystkim, jeżeli masz czas, wybierz złomowanie samochodów ? musisz załatwić transport pojazdu, a potem zająć się wszystkimi formalnościami związanymi z kasacją, między innymi wypełnieniem dokumentów. Twój samochód będzie dokładnie sprawdzony i zważony, a na tej podstawie zostanie przygotowana jego wycena. Średnio za auto otrzymuje się około 400 złotych z odjęciem 1-10 złotych za każdy brakujący kilogram w porównaniu z dowodem rejestracyjnym. O ostatecznej cenie można jednak dowiedzieć się dopiero na miejscu.

Z kolei skup samochodów to rozwiązanie dla wygodnych ? można w nich sprzedaż praktycznie każdy pojazd, także przeznaczony do kasacji. Nie trzeba samemu dowozić auta, ponieważ to pracownicy skupu zajmą się wszystkim. Aby sprzedać auto, wystarczy tylko zadzwonić pod podany numer lub wypełnić formularz znajdujący się na stronie internetowej skupu. Potem trzeba umówić się na wycenę, a gdy zaproponowana cena jest odpowiednia, podpisać umowę. Samochód jest odbierany przez skup, a gotówka wypłacana jest od ręki lub też w formie przelewu na wskazane przez klienta konto bankowe. To zdecydowanie bardziej komfortowe rozwiązanie, a o cenie można dowiedzieć się od razu z wyceny przygotowanej przez firmę skupującą auta.

Powiązanie wpisy

Z uwagi na to, że Twoje dziecko posiada orzeczenie o niepełnosprawności, musisz zapewnić mu całodobową opiekę? Niestety, nie jesteś w stanie połączyć opieki nad dzieckiem z pracą zarobkową?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top