Samochody z zagranicy

  • by

Sprowadzenie pojazdu z zagranicy cieszy się obecnie dużym powodzeniem w Polsce. Głównie sprowadzamy auta z Niemiec oraz innych krajów europejskich, w tym Wielkiej Brytanii, a ponadto z USA, gdzie są one niedrogie. Zasadniczo można sporo zaoszczędzić, ale warto również pamiętać o tym, że taki zakup ma swoje wady – dotyczą one głównie stanu technicznego pojazdu.

Jak kupić auto z zagranicy?

Samochody z zagranicy można kupić na trzy różne sposoby:

  • zakupienie auta bezpośrednio w Polsce – można kupić je na autogiełdach, w komisach oraz bezpośrednio u sprzedawców
  • sprowadzenie auta na zamówienia – tego rodzaju usługami zajmują się rożne firmy, można wskazać potrzebny model, a firma sprowadzi go na życzenie i pomoże w formalnościach

wyjazd za granicę, aby znaleźć samochód i kupić go na miejscu – to w przypadku krajów europejskich niedrogie rozwiązanie, można też na miejscu sprawdzić pojazd, ale też wymaga on czasu na jego znalezienie oraz zajęcie się formalnościami

Zalety i wady zakupu samochodów z zagranicy

Przede wszystkim dużą zaletą kupowania zagranicznych samochodów, jak zostało już powiedziane, jest ich przystępna cena. Można wobec tego kupić wysokiej klasy auto bez przepłacania – taniej niż w Polsce.

Niestety, często z niską ceną w parze idzie niewiadoma co do prawdziwego stanu technicznego samochodu. Zdarza się, że handlarze sprowadzają pojazdy powypadkowe czy w złym stanie technicznym, cofają liczniki, wykonują prowizoryczne naprawy, a następnie sprzedają pojazdy, zatajając ich prawdziwą historię. To powoduje, że do ofert z zagranicy należy podchodzić z rezerwą. Zawsze należy dokładnie sprawdzić stan samochodu, najlepiej z udziałem fachowców w tej dziedzinie.

Zatem jeżeli chcą Państwo zakupić samochód z zagranicy, należy przede wszystkim szukać ofert u zaufanych handlarzy lub też samemu wyszukać odpowiedni model samemu i go sprowadzić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *