Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Gdzie i od kogo kupić używany samochód?

9 maja, 2022Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Ogłoszenia w internecie, komisy, giełdy samochodowe – form zakupu używanego samochodu jest naprawdę sporo. Zakupienie pojazdu zawsze jest związane z ważnymi decyzjami. Można zawrzeć transakcję zarówno z osobą prywatną, jak i również z firmą, która zajmuje się handlem pojazdami. Gdzie i od kogo najbardziej opłaca się kupić pojazd i co trzeba wiedzieć o każdej z tych form zakupu?

Najlepiej szukać w internecie

Dzisiaj, gdy dostęp do sieci jest szeroki, można bez problemu znaleźć atrakcyjne oferty sprzedaży samochodów używanych online. Do dyspozycji są portale ogłoszeniowe działające ogólnokrajowo, a także lokalnie, również oferty można znaleźć na różnych serwisach i forach internetowych poświęconych samochodom, także określonym markom oraz modelom.

Oferty można wypatrzyć zatem bardzo łatwo. Wystarczy tylko kilka chwil, aby zapoznać się z propozycjami, a następnie skontaktować się z ogłoszeniodawcą. Oczywiście, ma to też pewne minusy, zwłaszcza gdy atrakcyjny pojazd znajduje się na drugim krańcu Polski.

Giełdy i komisy samochodowe

W okolicy dużych miast działają rożnego rodzaju giełdy i komisy samochodowe. Niejednokrotnie z ich ofertami można już teraz zapoznać się online, ponieważ mają one swoje strony z ogłoszeniami. Atutem kupowania w taki sposób samochodów jest możliwość ich zobaczenia i przetestowania na miejscu. Naturalnie, w przypadku ogłoszeń także jest to możliwe, ale nie zawsze wówczas, gdy do samochodu trzeba dojechać dość daleko.

Od osoby prywatnej czy firmy?

Wiele osób wskazuje, że najlepiej zakupić pojazd od znajomej sobie osoby, ponieważ wtedy można mieć pewność co do jego stanu technicznego. Samochód od zaufanego sprzedawcy do najlepsze rozwiązanie, ale też nie zawsze jest ono możliwe. Wówczas należy zawsze z rezerwą podchodzić do ofert zarówno prywatnych handlarzy, jak i firm. Ogłoszenia nie zawsze dokładnie opisują dokładny stan techniczny pojazdu. Najlepiej znać się na samochodach lub zobaczyć go w towarzystwie specjalisty.

Powiązanie wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top