Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Jak trzeba przygotować auto do sprzedaży?

9 maja, 2022Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Zanim samochód trafi do sprzedaży, warto odpowiednio go do tego przygotować, chociaż nie zawsze jest to konieczne. Na co należy zatem zwrócić uwagę przy sprzedaży pojazdu?

Czyste auto to wyższa cena

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że dobre pierwsze wrażenie jest ważne także w przypadku sprzedaży samochodów. Jeden prosty zabieg może podwyższyć cenę pojazdu, a dokładnie mowa o jego posprzątaniu – czyste auta od razu wzbudzają większą ciekawość.

Zależnie od stopnia zabrudzenia samochodu warto wyczyścić jego środek, odkurzyć tapicerkę, a w razie jej sporego zabrudzenia zainwestować w jej pranie, które nada wnętrzu również przyjemny zapach. Także należy umyć auto z zewnątrz, nawoskować i wypolerować karoserię. Gdy mają Państwo dużo czasu, wówczas można zadbać też o detale – wypolerowanie reflektorów, nabłyszczenie opon, uszczelek i plastików, wymianę wycieraczek, kupienie nowych dywaników. W ten sposób pojazd będzie prezentował się jeszcze bardziej efektownie, a tym samym przyciągnie on uwagę większej liczby potencjalnych klientów.

Najwygodniej w skupie samochodów

Jeżeli zdecydują się Państwo na sprzedaż pojazdu w skupie samochodów, wówczas nie trzeba jednak wcale go przygotowywać. Sprzedając auto w skupie, po prostu można pozbyć się go niezależnie od jego stanu technicznego i wizualnego, dlatego nie narażają się Państwo na narzekania potencjalnych kupujących i dodatkowo oszczędzają czas, ponieważ przygotowanie auta do sprzedaży, jak zostało powyżej wskazane, może być czasochłonne.

Powiązanie wpisy

Ubezpieczenie NNW ma na celu zapewnienie ochrony od następstw nieszczęśliwych wypadków. Choć nikt z nas nie planuje stłuczki, a tym bardziej poważnego wypadku samochodowego, warto wykupić ten rodzaj ubezpieczenia.

Dlaczego karty zbliżeniowe są tak popularne? Nie jest to żadną tajemnicą – przy płatności do 100 zł wystarczy zbliżyć kartę do terminala i gotowe, pieniądze wędrują na konto sprzedawcy. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie, czy płatności zbliżeniowe są bezpieczne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top