Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Sprawdź swoje OC w kalkulatorze PZU!

18 sierpnia, 2021Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Planujesz zakup OC dla nowego auta? A może zastanawiasz się, czy możesz dostać lepszą ofertę i zmienić swoje aktualne OC na tańsze. Skorzystaj z pełni darmowego kalkulatora OC od PZU, który dostępny jest bez wychodzenia z domu. Brzmi ciekawie? Przekonaj się już teraz, jak działa to narzędzie i zmień swoje OC na lepsze.

Internetowy kalkulator OC jest bardzo popularnym narzędziem, dostępnym dla kierowców szukających najtańszej oferty. Wiele firm oferuje swoje kalkulatory, dzięki którym sprawdzisz dostępne na rynku opcje. Jeden z nich znajdziesz na stronach jednego z największych polskich ubezpieczycieli – PZU. Co wpływa na wysokość składki i jakich danych potrzebujesz do jej sprawdzenia? O tym za chwilę.

PZU i kalkulator OC – jakich danych potrzebujesz?

W internecie dostępnych jest wiele kalkulatorów, które pozwalają sprawdzić wysokość składki OC. Im więcej danych podasz, tym dokładniejszą informację otrzymasz. Jakie to dane? W PZU kalkulator OC, jak wiele innych, wymaga zarówno podania informacji dotyczących samochodu jak i jego posiadacza.

W pierwszej kolejności pojawią się pytania o markę oraz modelu samochodu. Następnie: rok produkcji, rodzaj paliwa oraz pojemność silnika. Ważnym elementem wyceny będą dane o zabezpieczeniach antykradzieżowych i ich rodzaju. Przykładem tego typu wyposażenia są np. immobiliser, blokada skrzyni biegów czy też po prostu autoalarm. Wiele kalkulatorów wymaga również opisania miejsca parkowania samochodu w nocy. Ma to istotny wpływ na oszacowanie prawdopodobieństwa kradzieży samochodu.

Drugą częścią formularza są dane dotyczące posiadacza samochodu. W tym miejscu należy podać: PESEL, datę urodzenia, płeć oraz stan cywilny. W PZU, kalkulator OC może wymagać także informacji na temat dzieci i ich wieku, Twojego numeru telefonu, wykonywanego zawodu oraz historii ubezpieczeniowej. Wiele osób zaskoczonych jest pytaniem o potomstwo. Można to jednak łatwo wytłumaczyć. Statystycznie kierowcy, którzy przewożą dzieci, jeżdżą wolniej i ostrożniej. W przypadku kalkulatora OC może to pozytywnie wpłynąć na ostateczną cenę ubezpieczenia. Wiele osób wypełniając pola w kalkulatorze OC od PZU pierwszy raz spotyka się z pojęciem historii ubezpieczeniowej. Czym ona jest? To po prostu dokumentacja rodzajów polis, które miałeś wcześniej, ale także historia szkód, które były likwidowane z twojego OC i AC.

Kalkulator OC bez podawania danych?

Wiele osób ma coraz większą świadomość dotyczącą danych osobowych i ich udostępniania, zwłaszcza w Internecie. Tym bardziej w PZU, kalkulator OC bez podawania danych byłby ciekawą alternatywą dla wniosków. Obecnie wymagane są szczegółowe dane, o których wspominaliśmy wcześniej. Jednak podstawowym pytaniem jest, czy taki kalkulator ma w ogóle sens?

Kalkulacje dotyczące ubezpieczeń czy kredytów dostępne w Internecie, w których nie podawane są dokładne dane buduje się na ogólnym algorytmie, który reprezentuje

przykładowego klienta. Taki klient ma średnie dochody i statystyczną sytuację zawodową i rodzinną. Oznacza to w praktyce, że wyniki takich kalkulacji są jedynie poglądowe i mogą się znacząco różnić od ostatecznej oferty, jaką otrzymamy po wypełnieniu kompletnego wniosku. Jednym słowem nie warto tracić czasu i najlepiej skorzystać z kalkulatora OC od PZU, gdzie po podaniu wszystkich danych otrzymasz bardzo szczegółową ofertę, którą będziesz mógł od razu zakupić.

Co wpływa na wynik kalkulacji w kalkulatorze OC w PZU?

Wysokość składki OC uzależniona jest od wielu czynników. Zacznijmy od tych związanych bezpośrednio z samochodem.

Marka i model samochodu

Obowiązkowe ubezpieczenie OC jest przypisywane do konkretnego pojazdu, a nie do jego właściciela. Ubezpieczyciele posiadają własne wyliczenia na temat tego, które marki i modele są w najwyższej grupie ryzyka. W powszechnej opinii właściciel BMW będzie zaliczany właśnie do tej grupy i zapłaci wyższą składkę niż właściciel Skody. Z całą pewnością mają na to wpływ statystyki wypadków na drogach i udział w nich danej marki.

Pojemność silnika

W tym przypadku obowiązuje prosta zasada: im większa pojemność, tym większa moc silnika, a co za tym idzie tym – szybszy samochód. Tutaj też możemy mówić o większym prawdopodobieństwie wystąpienia szkody niż w samochodach wolniejszych, z mniejszą mocą.

Przebieg

PZU w kalkulatorze OC bierze pod uwagę nie tylko wiek samochodu, ale również jego przebieg. W praktyce na drogach możemy spotkać samochód trzyletni z przebiegiem np. 150 tys. km, który nie będzie w tym samym stanie technicznym, co samochód z tego samego rocznika, ale po przejechaniu zaledwie 10 tys. km. Zużycie pojazdu wpływa na jego stan i bezpieczeństwo jazdy i wysokość składki OC.

Wiek kierowcy

Wiek kierowcy jest równie ważny jak wiek samochodu. Młodszy kierowca z mniejszym doświadczeniem statystycznie stwarza większe ryzyko na drodze, co powoduje, że jego składka ubezpieczeniowa będzie wyższa niż starszego kierowcy.

Data wydania prawa jazdy

Wydaje się, że ten czynnik jest ściśle związany z poprzednim punktem: wiek kierowcy. I racja. Ale możliwe są przypadki, kiedy to 35 letni mężczyzna będzie posiadał prawo jazdy zaledwie od miesiąca, a 28 latek pochwali się dziesięcioletnim prawem jazdy.

Miejsce zamieszkania

Kod pocztowy w PZU kalkulatorze OC może być dla wielu osób zaskoczeniem. W praktyce, ponownie chodzi o statystyki. Ubezpieczyciel sprawdza, jak wiele wypadków zdarza się w danej okolicy. Z założenia, w dużych miastach mamy do czynienia z większą liczbą szkód, dlatego też składki na ubezpieczenie OC są w nich wyższe.

Stan cywilny i posiadane dzieci

Może się wydawać, że przy kalkulacji wysokości OC stajemy się ofiarą statystyk, ale wszelkie badania dowodzą, że osoby, które mają rodzinę, w tym małe dzieci, jeżdżą ostrożniej i rzadziej przekraczają prędkość. Jednym słowem są kierowcami, którzy są bardziej uważni i tym samym algorytm pozwala na zaproponowanie im niższej składki niż osobom bezdzietnym.

Posiadane zniżki

Z czasem, zwłaszcza jeśli nie mamy na koncie żadnych szkód, nasze zniżki rosną. Jest to swego rodzaju nagroda za bezpieczną jazdę. Algorytm kalkulatora OC w PZU potraktuje to jako dobry powód, by zaproponować atrakcyjniejszą składkę.

OC online?

W przypadku PZU, kalkulator OC pozwala na dokładne sprawdzenie wysokości składki i jej zakup bez wychodzenia z domu. Jeśli jesteś zainteresowany ubezpieczeniem w PZU, na końcu kalkulacji pojawi się formularz płatności. Wystarczy w niego kliknąć i już po chwili rozpocznie się okres ochrony w ramach nowego ubezpieczenie OC.

Podsumowując

Kalkulator OC od PZU to bardzo dobre narzędzie, dzięki któremu uzyskać informację na temat składki OC i to zupełnie za darmo. Należy jednak pamiętać, że im więcej swoich danych udostępnimy i będą one prawdziwe, tym dokładniejszą kalkulację otrzymamy. Wysokość składki OC zależy od wielu czynników: marki i wieku samochodu, ale także wieku jego posiadacza i historii ubezpieczeniowej. Zawsze warto porównywać koszty polisy w narzędziach takich jak dostępny online kalkulator OC od PZU i wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Powiązanie wpisy

Wydatki mają to do siebie, że często pojawiają się niespodziewanie. Niektórzy są przygotowani na takie sytuacji, jednak wiele osób nie ma sposobności na do odłożenia dodatkowych pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top