Simplis – Ubezpieczenia OC, Kredyty, Pożyczki, Chwilówki

Towarzystwa ubezpieczeniowe w Polsce – co warto wiedzieć i na jaką ofertę się zdecydować?

27 czerwca, 2020Autor: SimplisLiczba komentarzy: 0

Ubezpieczenia na życie pełnią istotną rolę. Warto ubezpieczyć także mienie, nie tylko dom, ale również samochód od skutków spowodowanych przez nas wypadków, gdyż jak wiadomo OC jest obowiązkowe. Wybierając się w podróż zagraniczną należy z kolei zastanowić się nad wykupieniem ubezpieczenia turystycznego. Jakie oferty mają towarzystwa ubezpieczeniowe w Polsce i na którą warto się zdecydować?

Towarzystwa ubezpieczeniowe w Polsce – szeroka oferta dla osób indywidualnych i firm

Decydując się na ubezpieczenie samochodu, czy ubezpieczenie na życie trzeba znaleźć rzetelnego ubezpieczyciela. Bardzo popularne jest ubezpieczenie PZU Zycie i ubezpieczenie samochodu w PZU. Wiele osób decyduje się także na Wartę, gdzie są atrakcyjne ubezpieczenia turystyczne, które są uzupełnieniem dla karty EKUZ. W ostatnich latach konkurencja na rynku ubezpieczeń samochodów bardzo się zwiększyła poza wyżej wymienionymi, można wymienić AXA Direct, AVIVA, Link 4, Generali, czy Proama. Dzięki dużej konkurencji oferty są coraz atrakcyjniejsze dla klientów, nie tylko tych z bezszkodową jazdą. Ponadto w agencjach ubezpieczeniowych można załatwić szereg formalności związanych z wyjazdem za granicę, między innymi Zieloną Kartę.

Polisa na życie – wybór ma znaczenie

Niewątpliwie warto posiadać ubezpieczenie na życie, jednak trudno zdecydować się, którą ofertę wybrać. Trzeba pamiętać, że z towarzystwem ubezpieczeniowym poniekąd będą się Państwo wiązać na długie lata, dlatego absolutnie decyzja nie może być podjęta bez dokładnego przemyślenia. Do wyboru są np. terminowe ubezpieczenia na życie, które są ubezpieczeniami typowo ochronnymi, a więc umowa podpisywana jest na określony czas, a opłat dokonuje się z wybraną częstotliwością, np. roczną czy kwartalną. Tutaj trzeba zwrócić uwagę, jakie zajścia obejmuje, gdyż tylko wtedy otrzyma się dane świadczenie. Taka polisa stanowi zabezpieczenie finansowe na wypadek zgony lub choroby czy też wypadku, a ubezpieczenie otrzymuje osoba do teg upoważniona. Innym rodzajem ubezpieczenia jest to na życie i dożycie. Stanowi ono ochronę ale i inwestycję. W tym przypadku składka jest dzielona na dwie części, gdzie pierwsza jest ochroną, a druga przeznaczana jest na inwestycje. Tutaj trzeba wiedzieć, że taka polisa wypłacana jest nie tylko w przypadku śmierci ubezpieczonego, ale także gdy dożyje on określonego w umowie wieku. Zazwyczaj jest to 60 bądź 65 lat. Kolejnym rodzajem jest polisa inwestycyjna. Jak sama nazwa wskazuje jej celem jest inwestowanie. W tym przypadku posiadacz decyduje, w co zamierza zainwestować swoje pieniądze. Może być to np. fundusz akcyjny czy obligacyjny. Warto jeszcze wspomnieć o grupowym ubezpieczeniu na życie. Tutaj do zalet należy niska składka i tego typu polisa oferowana jest w zakładach pracy.

Zawsze należy czytać ogólne warunki ubezpieczenia

Kupując ubezpieczenie trzeba wybrać kwotę na którą chce się ubezpieczyć. Aby oszacować sumę ubezpieczenia trzeba wziąć pod uwagę swoje dochody, ale też zobowiązania. Gdy już zdecydujemy jaką sumę jesteśmy w stanie płacić, to przed podpisaniem umowy trzeba bardzo dokładnie przeczytać OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia. Dostępne są tam informacje, jakie zdarzenia obejmuje polisa, a także kiedy ubezpieczyciel może wyłączyć odpowiedzialność kolejnym bardzo ważnym zapisem jest adnotacja dotycząca zmian w polisie. Aktualnie jedną z najkorzystniejszych ofert ma AXA Życie – Parasol. Drugą pozycję w rankingu ubezpieczycieli zajmuje AVIVA – Życie – Opiekun VIP, a trzecie miejsce należy do Allianz Życie – Indywidualnej Terminowej Polisy na Życie.

Jak wybrać dobre towarzystwo ubezpieczeniowe – ubezpieczenia OC i AC

Warunki OC regulowane są ustawą. Jak wiadomo to ubezpieczenie jest obowiązkowe, jednak kierowcy zazwyczaj nie mają problemu z wyborem, wystarczy tylko kierować się np. najniższą ceną. Nieco inaczej wygląda sytuacja z zakupem AC. Jest to ochrona właściciela pojazdu przed skutkami zdarzeń losowych bądź też kolizji lub wypadków. Jednak tylko kompleksowe ubezpieczenie pokrywa wszystkie szkody. Dlatego też kupując AC nie można kierować się ceną, lecz trzeba wziąć pod uwagę zakres ochrony. Do wyboru są tzw. all risks, czyli obejmujące wszystkie szkody, począwszy od kradzieży, przez skutki nawałnic czy klęsk żywiołowych, ale również działania niezidentyfikowane. Skromniejszą wersją są ryzyka nazwane, a więc w umowie są zawarte sytuacje, od których chroni towarzystwo ubezpieczeniowe. Można zdecydować się na Auto Casco, gdzie występuje udział własny i jest to tańszy wariant. Z kolei w przypadku wariantu bez udziału własnego trzeba zapłacić więcej. Oczywiście trzeba także wziąć pod uwagę sposób likwidacji szkody, ale także amortyzację części i sumę ubezpieczenia. Wśród najlepszych ofert można wymienić Generali, MTU 24 i HDI.

Towarzystwa ubezpieczeniowe w Polsce mają bardzo szeroki wachlarz usług. Wykupując więcej niż jedno ubezpieczenie zwykle można liczyć na atrakcyjne zniżki, dzięki którym można obniżyć choćby koszty eksploatacji samochodu.

Powiązanie wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top